Üstün Hukuk Bürosu

İçeriğe git

Ana menü:

Avukat Zübeyde Meltem ÜSTÜN

Avukat Meltem �ST�N

10.11.1973 yılında Kırşehir’in Kaman ilçesinde doğdu. İlkokulu Manisa’da Ali Rıza Çevik İlkokulunda, liseyi ise İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladı.  1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tamamladı. 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Avrupa Birliği Hukuku “Türk ve Avrupa Birliği Tüketici Hukukunda İmalatçının Sorumluluğu” başlıklı Yüksek Lisans teziyle Yüksek Lisans derecesini aldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Avrupa Çalışmaları Doktora Programında Avrupa Birliği Hukuku ve Avrupa Birliğinde Mali ve Parasal Bütünleşme derslerini özel öğrenci statüsü ile başarı ile tamamladı.   
Çok iyi derecede mesleki İngilizce yeterliliğine sahip olan ÜSTÜN’ün, 20. Noter’den onaylı yeminli tercümanlık belgesi bulunmaktadır. Çok çeşitli davalarda tercümanlık görevini başarıyla yerine getirmiştir. Yabancı şirketlerin avukatlığını ve danışmanlığını yapmaktadır.  
1997 yılından bu yana serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir. 
İzmirliler Derneği üyesi ve Genel Sekreteridir. Kadın Haklarını Koruma Derneği üyesidir. Zübeyde Meltem Üstün Evli, İki çocuk sahibidir.

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön